test süreci
0 beğenilme 0 beğenilmeme
288 kez görüntülendi
Bilgisayar kategorisinde tarafından
Merhaba 6 yıllık dizüstü bilgisayarım var ancak son 2 gündür ekrana görüntü gelmiyor. Fanlar çalışıyor, ışıkları yanıyor ama görüntü yok. Hangi parçanın değişmesi lazımdır?

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
(43 puan) tarafından
Merhaba, sorununuz bilgisayarınızın ekran kartıyla ya da ekranıyla ilgili olabilir. Bunu test etmek için harici bir monitör kullanarak görüntü almayı deneyebilirsiniz.

Bilgisayarınızı çalıştırdıktan sonra varsa hdmi girişi ya da vga girişi kullanarak bilgisayarınızı bir monitör ya da pc desteği sağlayan bir televizyona bağlayın. Eğer görüntü alabiliyorsanız sorununuz bilgisayarınızın ekranından kaynaklı gibi görünüyor. Eğer görüntü alamazsanız sorun ekran kartı veya anakart kaynaklı olabilir.

Son günlerde keşfettiğim ve bu tip sorun yaşayan bazı bilgisayarlarda sorun çözümü sağlayan bir yöntem de var. Yöntemin işe yaramasının sebebini anlayamadım ancak bu tip sorunlarda işe yarayabiliyor.

Bilgisayarınız kapalıyken fişten çıkartın, bataryası çıkıyorsa mutlaka çıkartın. Yani bilgisayara elektrik sağlayan hiçbir şey kalmasın. Ardından bilgisayarınızın açma tuşuna 10-15 saniye basılı tutun daha sonra normal açıyormuş gibi birkaç kere daha tuşa basın. Ardından elektriğe takarak bilgisayarınızı açmayı deneyin. Eğer görüntü gelirse sorununuz çözüldü demektir ancak bu sorun tekrarlayabilir, tekrarlarsa tahminimce bilgisayarınıza güç sağlayan çipte veya anakartta sorun var demektir.

12 soru

21 cevap

9 yorum

284 kullanıcı

Destek sayfama hoş geldiniz!
Kişisel blogum haricinde forum sitemin artık olmamasından dolayı sizlerin sorularınızı bana iletebileceğiniz mini bir forum tarzında bu sistemi açmak istedim.

-

Bu sistemde sorduğunuz her soru herkes tarafından görüntülenecektir ben dahil farklı kullanıcılarda fikirlerini paylaşabilecektir. Üstelik bu sistem tamamen ücretsiz!
-Batuhan
-

Reklam alanı

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 789 kez görüntülendi
29, Aralık, 2016 Bilgisayar kategorisinde Okan tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 421 kez görüntülendi
28, Aralık, 2016 Bilgisayar kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 207 kez görüntülendi
27, Aralık, 2016 Bilgisayar kategorisinde Cevdettin tarafından soruldu
test süreci
...