test süreci
0 beğenilme 0 beğenilmeme
382 kez görüntülendi
Genel teknoloji kategorisinde tarafından
Merhabalar  bende android bir telefon var bundan oncekılerde hep androiddi her telefon alışımda kendıme busefer ıyı bısey alıyım donmasın resım sılnek zorunda kalmıyayım dıyorum ama hep aynı sorunu yaşıyorum. Fotograf cekmeyı sevıyorum cok uygulama yok telefonumda aslında ama mesela herkesın kullandıkları instagram yada wp,bır ıkı banka uygulaması . Telefonumda çok video yada şarkıda yok ama sureklı hafıza dolu dıyor secdığım uygulamaları yada anılarımı sılmek zorunda kalıyorum onceden flasa aktarırdım en son aktardığımda silindi herşey sonrada ben tabi ondanda vazgectım. Kara kara napacagımı duşunuyorum ayrıca bunun andoriıd yada iphone la bı alakası oldugunu dusunmuyorum iphone kullanan arkadasımında doluyo hafızası bunu yıllardır arastırıyorum hep gecıcı cozumler üretiyorlar. Telefonunu fabrıka ayarlarına getir, haricı bellek kullan kı faydası yok bunun da, uygulamaların onbelleklerını sıl vs vs....... Benım pek umudum kalmadı elımdekı telefonu ıyılestırmek ıcın yada daha uzun sure kullanmak ıcın sizin daha ışe yarar cozumunuz varsa hatta yoksa bıle bu konuda fıkrınızı merak ettim

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
(43 puan) tarafından
Merhabalar,
Kullanmış olduğunuz bir uygulamadan dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Sanırım telefonunuz Samsung J7, 16GB hafızaya sahip model ise Android işletim sisteminin de kullandığı alan sonucuyla size kalan alan en fazla 10gb oluyor. Günümüzde gelişen kamera teknolojileri ile çekilen fotoğraflar ve gelişen uygulamalar maalesef çok fazla yer kaplamakta. Hafıza kartı alarak kamera ayarlarında kayıt belleğini hafıza kartı olarak seçmeniz biraz yararlı olacaktır ancak maalesef elinizdeki telefon 16GB alan sunuyorsa uzun ömürlü hafıza çözümü sunmak zor. Bir sonraki telefon tercihinizde daha büyük bir hafıza seçmeniz yararlı olacaktır.

iPhone modellerinde de birçok model 16GB hafıza seçenekli. Günümüzde 16gb gerçekten çok az bir boyut, en azından 32GB modeller tercih edilmeli diye düşünüyorum.

12 soru

21 cevap

9 yorum

284 kullanıcı

Destek sayfama hoş geldiniz!
Kişisel blogum haricinde forum sitemin artık olmamasından dolayı sizlerin sorularınızı bana iletebileceğiniz mini bir forum tarzında bu sistemi açmak istedim.

-

Bu sistemde sorduğunuz her soru herkes tarafından görüntülenecektir ben dahil farklı kullanıcılarda fikirlerini paylaşabilecektir. Üstelik bu sistem tamamen ücretsiz!
-Batuhan
-

Reklam alanı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 264 kez görüntülendi
31, Temmuz, 2018 Genel teknoloji kategorisinde misafir tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 342 kez görüntülendi
20, Kasım, 2017 Genel teknoloji kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 388 kez görüntülendi
1, Ocak, 2017 Genel teknoloji kategorisinde misafir tarafından soruldu
test süreci
...