test süreci
0 beğenilme 0 beğenilmeme
405 kez görüntülendi
Diğer sorular kategorisinde tarafından
Merhaba, ben site kurmak istiyorum. Fakat izlemem gereken yolları bilmiyorum. İnternette bunlarla ilgili çok fazla bilgi var ve açıkcası kafam fazlasıyla karıştı.
İnternetteki ücretsiz sitelerden kurup daha sonra sadece hosting ve domain alsam oluyor mu?
Ya da önerebileceğiniz bir site var mı domain ve hosting için. Tabii ki uygun bütçeli :)

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
(43 puan) tarafından
Merhabalar, nasıl bir site kurmak istiyorsunuz? Blog, forum ya da daha farklı bir konsept? Öncelikle bunu belirlemelisiniz. Bence siteye olan hevesiniz çabucak kaçmayacaksa ve uzun süre boyunca uğraşacaksanız direkt olarak hosting ve domain satın alarak işe başlamalısınız. Ücretsiz sistemlerde düzenlemek için zaman harcayacaksınız, içerik ekleyeceksiniz. Google bu içerikleri o ücretsiz kullandığınız ana domaine yazacak. Kendi ücretli sitenizi açıp taşıdığınızda google tarafında içerikler kopya içerik olarak görünecek.

Ben webadam kullanarak hizmet alıyorum. İlk alımda 12 aylık host ödemesi yaparsanız alan adı bedavaya geliyor 1 yıllık. Bunun da ücreti 100 TL eğer ay ay ödeme yapmak isterseniz ilk ay host ve domain: 10 + 35 = 45 TL oluyor sonra her ay 10 TL ödüyorsunuz. Bu şekilde bence daha masraflı, uzun vadede daha çok para ödemiş oluyorsunuz.

Öncelikle kurmak istediğiniz sitenin türünü düşünün, içinde hangi içeriklerin yer alacağını kararlaştırın. Siteyi kafanızda basitçe tasarlayın ya da bir kağıda çizin. Sonrasında hangi yazılımı kullanarak sitenizi kuracağınızın araştırmasını yapın. Blog sitesi kuracaksanız benim kişisel blogumda kullandığım yazılım Wordpress, tabi farklı seçenekler olsa da en yaygını wordpress diye biliyorum. Forum sitesi kuracaksanız eğer, SMF, Mybb gibi en yaygın ücretsiz forum yazılımlarına göz atabilirsiniz.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağım.
tarafından
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Webadam kullanarak hosting ve domain alırsam ama sitemi nasıl tasarlayacağım? O konuda bilgim yok. Benim şuan yapabileceğim sadece hazır temalar üzerinde değişiklik yapabilmek. Wordpress bilgim falan yok yani :)
Siteyi bilgilendirme amaçlı açacağım. Kozmetik üzerine şirketim var, oradaki ürünleri koyacağım fakat online alışveriş olmayacak.
(43 puan) tarafından
Eğer çok fazla görsele önem veriyorsanız ek olarak bir tema da yaptırmanız gerekecek sanırım. Hazır temalardan seçip düzenleyerek de aklınızdaki görüntüye ulaşabilirsiniz. İnternette wordpressle ilgili birçok tarif ve nasıl yapılacağına dair bilgi mevcut. Bunları okuyarak da kendinizi geliştirebilirsiniz. Görsel tasarım konusunda benim de bilgim sadece temaları düzenlemekle sınırlı. Host ve domain aldığınızda ise wordpress kurulumu biraz daha teknik oluyor. Kurduktan sonra geriye bir tek ayarlar kalıyor. Domain ve host alırsanız wordpress kurulumunda size yardımcı olabilirim veya ilk olarak deneme yapmanız için ücretsiz wordpress blog ya da blogger kullanabilirsiniz. Bana ulaşmak isterseniz iletisim@batuhankilinc.com adresine mail atmanız yeterli

12 soru

21 cevap

9 yorum

284 kullanıcı

Destek sayfama hoş geldiniz!
Kişisel blogum haricinde forum sitemin artık olmamasından dolayı sizlerin sorularınızı bana iletebileceğiniz mini bir forum tarzında bu sistemi açmak istedim.

-

Bu sistemde sorduğunuz her soru herkes tarafından görüntülenecektir ben dahil farklı kullanıcılarda fikirlerini paylaşabilecektir. Üstelik bu sistem tamamen ücretsiz!
-Batuhan
-

Reklam alanı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 736 kez görüntülendi
11, Eylül, 2017 Diğer sorular kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 397 kez görüntülendi
8, Ocak, 2017 Diğer sorular kategorisinde BatuhanKilinc (43 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 375 kez görüntülendi
27, Aralık, 2016 Diğer sorular kategorisinde BatuhanKilinc (43 puan) tarafından soruldu
test süreci
...